Celý program připravuji za významné spolupráce přátel v Číně. 

Program, včetně termínu semináře, bude zveřejněn koncem měsíce května.


Čína je stát ležící ve východní Asii a nejlidnatější země světa; to s rychle rostoucí ekonomikou a vojenskou silou dává vzrůst nové supervelmoci. 1. července 1997 byl k Čínské lidové republice připojen Hong Kong, dříve pod správou Velké Británie, pod podmínkou „jeden stát, dva systémy“; 20. prosince 1999 bylo pod stejnými podmínkami připojeno Macao, dříve pod správou Portugalska.

Běžné sídliště v Číně

U každého domu je upravený park.

 

 

A to bylo trochu oficiálních informací a nyní k vlastním zkušenostem.

 

Má první cesta do této země se odehrála v roce 1997. V té době se v Pekinu vše staré bouralo a ustupovalo novým moderním mrakodrapům. Přesto jsem zažil zcela běžně lidskou rikšu, kde pohonem byly nohy. Od té doby se mnohé změnilo. Čína se stala moderní zemí disponující nejmodernější technologií a život lidí se velice zlepšil a v něčem předstihl i rozvinutou Evropu. To, co Číňané dokázali za dvacet let od mého prvního příletu do této země mi bere dech. To by bohužel, žádná země v Evropě nedokázala.

Začal jsem celkem pravidelně létat na ostrov HAJNAN ( Chaj-nan). Je to nejjižnější provincie Číny, kde je příjemné teplo. Tomuto ostrovu se také říká Čínská Havaj. Hotely jsou moderní a pláže jsou opravdu krásné. Na tomto ostrově se nachází významný budhistický klášter Nanshan u města Sanya v jižní části tohoto ostrova. Klášter se rozkládá na 40 000 m2. Hlavní dominantou kláštera je tříhlavá socha princezny Guan Yin, která dosáhla osvícení. Je 108 m vysoká a vybudovali jí na uměle vytvořeným ostrově v moři. Je větší než Socha svobody v USA. Na tomto ostrově je plno zajímavostí, jak z nynější doby, tak i z hluboké historie Číny.

Náš seminář by začínal v hlavním městě Číny Pekinu a následovala by cesta k Velké čínské zdi. Tato zeď je opravdu monumentální dílo, které nemá ve světě obdoby. A poté bychom letěli na mnou tolik milovaný ostrov Hajnan, kde by proběhl seminář.

 

 

 

vstupní hala hotelu Sheraton ve městě Haikou

pokoj v hotelu Sheraton

Pohled z hotelového pokoje

 

Pohled z hotelového pokoje do zahrady hotelu

Pohled z hotelové kavárny na moře

Hotelový bazén, kterým se prochází k plážím u moře

Program semináře: