Program připravuji s přáteli tak, aby byl zajímavý, poutavý a současně, aby, jste si užili krásného Jihočínského moře.

Program, včetně termínu semináře, bude zveřejněn koncem měsíce května.


 

Zajímavosti o Vietnamu

Celým oficiálním názvem Vietnamská socialistická republika (vietnamsky Cộng hòa Xã hội chủ nghĩa Việt Nam, česky též zkratka VSR), je stát v jihovýchodní Asii, na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře. Jeho sousedé jsou Kambodža, Čína, Laos. Počet obyvatel přesahuje 90 milionů. Hlavním městem je Hanoj. V zemi vládne komunistická strana, která však dovoluje soukromé podnikání. Oficiálním jazykem je vietnamština. Tolik říkají oficiální informace. Z mé vlastní zkušenosti mohu sdělit, že Vietnam je krásná svobodná země plná mladých usměvavých lidí, dobrého jídla. Nám Čechům se může zdát, že jsme přijeli do Česka. Ano, plno lidí hovoří česky a slovensky. A často češtinu používají i mezi sebou k běžnému hovoru. Rodiny, které se přestěhovali zpět z Československa do Vietnamu hovoří doma běžně česky a sledují co se u nás v rozděleném Československu děje. Vietnamci jsou velice pracovití lidé a lpí na vzdělanosti svých dětí a celého národa. Každé dítě hovoří anglicky a popřípadě ještě dalším jazykem.

Vietnamu se po právu říká Drak Indočíny. Když se podíváte na mapu, vidíte letícího draka.

Klášter Ghia

 

A nyní trochu do historie:

Oblast známá jako Vietnam byla osidlována již od paleolitu (kultura Hòa Bình, kultura Bắc Sơn) a některá archeologická naleziště v provincii Thanh Hoa mohou být údajně stará až několik tisíc let. Archeologové spojují začátky vietnamské civilizace s pozdním neolitem, ranou dobou bronzovou a s kulturou Phung-nguyen, která sídlila v oblasti provincie Vinh Phu současného Vietnamu někdy mezi lety 2000 a 1400 př. n. l. Legendární dynastie Hồng Bàng je považována mnoha Vietnamci za zakladatele prvního vietnamského státu, známého jako Văn Lang. V roce 257 př. n. l. Thục Phán porazil posledního krále této dynastie, sjednotil původní kmeny Lạc Việt se svými kmeny Âu Việt, čímž vytvořil nový kmen Âu Lạc, a prohlásil sám sebe novým panovníkem jménem An Dương Vương.

Vietnam je krásná země plná křesťanských kostelů a budhistických chrámů. Za více než šest let jsem byl svědkem obrovského rozmachu celé země a to i co se týče obnovy a výstavby nových klášterů. Vyznání v této zemi je zcela svobodné a nikdo nikomu nebrání vyznávat svoji víru.

Klášter v Hoa

Naše cestovní semináře budou zaměřeny na poznání života běžných lidí na vesnici, ale i návštěvou významných památek, kterými Vietnam oplývá, stejně jako Česká republika. Mnohé z památek jsou zapsáné v kulturním dědictví UNESCO.

Universita v Hanoi

Hotel Ca Ba a jeho pláže

Hotel v Ca Ba

pláže u hotelu Ca Ba

Program semináře: