Z hlediska přírodní medicíny jde o poruchu činnosti jater, žlučníku, sleziny a lymfatického systému.Tato porucha je často dlouhodobě zanedbaná, nebo špatně zaléčená a na plno se projeví při hormonální poruše, dospívání, při dlouhodobém stresu. Zdánlivé se objevuje zcela nečekaně, ale kdybychom lépe pozorovali své tělo a vyslyšeli jeho signál o pomoc, předešli bychom nepříjemné léčbě a jiným zdravotním a společenských komplikacím.

Naslouchejte svému tělu.

Ano, naše tělo si často říká samo, co právě potřebuje a co bychom svému tělu měli dopřát v potravě. Kvalita potravin je nejdůležitějším faktorem v posledních letech lidského stravování. Často jde o geneticky vyšlechtěné produkty, ze kterých se vyrábí různé výrobky.  V poslední době jde i o maso, sóju, řepku a jiné druhy obilnin a zeleniny.

Začněme od malých dětí.

Bohužel výživa malých dětí je katastrofální, nehledě na to, kolik výrobků nám různé společnosti nabízí. Jde opravdu o velký problém, který se u našich dětí projeví, často až ve vyšším věku, nejčastěji kolem sedmého roku. Nikdo z rodičů, kteří bezhlavě a bezmyšlenkovitě krmí své děti již v kojeneckém věku, různými instantními výrobky a později polévkami, omáčkami, zeleninovými bio produkty, se nedívá na to, kolik éček a jiných chemických konzervantů daný produkt obsahuje.

Kde začít?

Dle mých zkušeností se v dnešní době rodí děťátka, které již ekzém mají a to často dost ošklivý. Maminky se ptají, proč to jejich děti mají? Co jsem udělala v těhotenství špatně?

Odpověď je složitá a podívejme se opět na stravu těhotných matek. Tam je základ všech problémů jak matek, tak i jejich děťátka. Matky často neví, co mají poslouchat, zda odborné rady lékařů, nebo rady svých matek a babiček. Lékaři jdou s dobou a často rady lékařů přímo odporují radám matek a rady babiček jsou přímo v rozporu s tím, co radí lékaři. Nastávající maminky jsou zmatené a neví co poslouchat dříve a čím se řídit.

Jak se vám ……….

V první řadě se snažte si vše, co můžete,  vypěstovat na zahradě  nebo balkoně. Podle toho jaké možnosti máte. Dnes se lidé opět vrací i k chovu domácích zvířat, protože ví, co to zvířátko žere a mají jistotu, že nemá v sobě žádné antibiotika a jiné chemicky upravené látky. Vajíčko od domácí slípky je daleko chutnější, než vajíčko zakoupené v obchodě, z průmyslového chovu slepic, které snáší a snáší a neví co je sluneční světlo, tráva a nemohou se proběhnout na čerstvém vzduchu.

Pečlivě čtěte vše, na příbalových letácích, o produktu, který si chcete koupit. Mějte na paměti, že to nejdůležitější je napsáno co nejmenším písmem, aby nás to odradilo cokoli luštit! Začněte nakupovat v malých obchodech, které patří soukromníkům, které znáte. Oni vám rádi sdělí vše o prodávaných produktech, které mají v nabídce. Když nakupujete v obchodních centrech, které jsou nadnárodní a napříč propojené s celým světem, jste pod silným tlakem reklam a slevových nabídek, které u kvalitních potravin nikdy nelze dostat.

Co s tím………

Když již na sobě vysledujete, že máte počínající ekzém je potřeba urychleně upravit jídelníček, pitný režim a navštívit lékaře. Teprve jako doplňkovou službu navštivte léčitele, který pouze doplní léčbu lékaře. V žádném případě nesmí léčitel rušit či pozměňovat léčbu lékaře.

Když nechci k lékaři?

V tom případě je potřeba na internetu vyhledat postupy a případně navštívit výživového poradce nebo léčitele. Zdraví máte vždy ve svých rukou a jste plně zodpovědní sami za sebe a své rozhodování. Následky za své špatné rozhodnutí, vždy ponesete jen a jen vy, nikdo jiný. Na toto vždy pamatujte, protože následky nás často ovlivňují po celý zbytek našeho života.