A jsme u tématu, které lidi opravdu hodně zajímá. Toto je téma, které nám při pomyšlení na plesnivé věci a potraviny, nahání husí kůži a vyvolává podvědomé dávivé reakce a každý si vybavuje zápach, který plesnivé potraviny a věci vydávají. Ano, je to opravdu nechutné.

I když, zrající sýr je velice chutný a různé národní speciality jsou založeny na plísních, které rozkládají potraviny. Veškeré organismy a potraviny podléhají hnilobě, plísním.

V televizi máme neustále reklamy na různé přípravky, které potlačují plísně, na lidském těle, ale i v lidském těle. Bohužel si neuvědomujeme, že některé z plísní, které likvidujeme pomocí chemických přípravků, nám a zejména ženám, naopak pomáhají a tvoří přirozenou hradbu před daleko horšími plísněmi, které mohou ženu postihnout.

Co jsou to plísně?

Jedná se o houby. Ano plísně jsou houby, které mohou lidem pomáhat, ale i ublížit. Tyto houby můžeme rozdělit do dvou skupin. Ta první, která pomáhá lidem, vytváří enzymy, organické kyseliny a zejména antibiotika. Druhá skupina hub, je pro nás nebezpečná, protože vylučuje toxiny. Tyto toxiny vytváří různé mykózy a jiné nepěkné problémy. Přitom některé z těchto hub, které jsou plísněmi, využíváme ve farmaceutickém, chemickém i potravinářském průmyslu.

Uveďme si příklady.

Jedním z úchvatných léků, kterým penicilin je, je plíseň. Ano, jde o Penicillium notatum. Objevitelem Penicilinu je Alexander Fleming. Tento vědec svým objevem zachránil mnoho lidských životů. Z potravin se vrátíme ke zrajícím sýrům.

Takže, nebojme se plísní, jen musíme vědět o nich trochu více.

A opět se vracím k tradiční čínské medicíně, která ve velké míře využívá, v léčbě různých chorob, plísní s velikým úspěchem a překvapivými výsledky.

Jako bylinkář mohu říci, že velice hojně využívám hub, ze kterých lze vyrobit velice účinné extrakty, které významně pomáhají v boji se zákeřnými chorobami.