Tak toto je choroba, které se každý bojí a pokud potkáte člověka s lupenkou tak podvědomě si odsedáváte, bojíte se podat ruku a postižení lupénkou se stydí chodit do společnosti, mají obavy se vysvléci a proto, vždy s touto chorobou jdou ruku v ruce i značné psychické problémy.

Máme dvojí lupénku a málokdo to ví.

Vnitřní – postihuje klouby. Jde o onemocnění, které je velmi bolestivé a může zdeformovat postižené klouby tak, že ztratí svou funkčnost.

Vnější – je vidět na povrchu pokožky, kde se utváří celá ložiska tohoto typu ekzému. V případě této choroby jde o těžké selhání imunitního systému člověka, kde je porušena energie lymfatického systému, jater a činnost pravé nadledvinky. Tolik z hlediska přírodním medicíny.

Projevy . . . 

Nejvážnější případy této choroby jsou tak závažné, že lidé často přemýšlí jak odejít z tohoto světa, protože to co prožívají, je opravdu velice bolestné a to doslova. Jednak se může tvořit tolik šupinek kůže, že je každý den nametete na lopatku a ta je plná. Horší je, když se neustále škrábeme a vznikají nám mokvající krvavé rány, které se lepí na oblečení. Často lidé strhávají oblečení ze svého těla. Ale dost o těchto těžkých projevech této choroby.

Co dělat?

Když máte pocit, že máte ekzém a nevíte si rady, běžte k odbornému lékaři. Ten vám určí, zda jde o ekzém nebo o začínající lupenku. Lékař nasadí kortikoidy a lupenka zmizí, ale jen z povrchu naší pokožky. Bohužel v těle nám přetrvává a kdykoli může udeřit znovu.

Dnes již existují přípravky, které mohou pomoci i bez kortikoidů. Při výběru těchto přípravků postupujte obezřetně. A vždy se pokud možno poraďte se svým lékařem.

Dá se lupénka vyléčit?

Nedá. Dá se léčit, dají se potlačit její viditelné projevy, ale vyléčit se zcela nedá.

A co bylinky?

Ano, bylinky mohou pomoci. Musíte však za bylinkářem, který dokáže vhodně poskládat bylinky tak, aby zmírnily projev této choroby. Pro každého člověka je potřeba poskládat bylinky dle projevů této nemoci individuálně.

Z vlastní zkušenosti na postižených lidech touto nemocí mohu potvrdit, že vhodně poskládané bylinky dokáží zcela potlačit vnější projevy.